Slavnosti koní 2021

Slavnosti koní 2021

 

Na závěr letních prázdnin  29. 8. 2021 se v Hradištku u Sadské uskutečnily již osmé Slavnosti s podporou středočeského kraje a záštitou hejtmanky stř.kraje  Mgr. Petry Peckové.

Dopoledne se sjeli do Hradištka chovatelé zlatých koní. Probíhala zde Národní přehlídka koní Kinských. Odborná komise hodnotila úroveň chovu a jednotlivě posuzovala 59  přihlášených koní v 8 kategoriích.

Hlavní odpolední program začínal v 14 hod., za účasti velkého počtu diváků, vyvrcholením národní přehlídky. Komise zhodnotila jednotlivé kategorie a těm nejlepším udělila prémie a divákům vysvětlila přednosti jednotlivých koní. Následovali ukázky uplatnění koní v dnešním světě. Koně i ostatních plemen předvedli bariérové skákání, drezurní ukázky, kočárový sport, práce při výcviku dětí od nejmenších s minikoňmi, poté s poníky a ti větší děti předváděli své umění na velkých koních. Někteří chovatelé předvedli v poutavých vystoupeních celé rodiny klisen. Máma s dcerou a vnučkou nebo klisna s třemi dcerami. Rodina Navrátilových, která se účastnila natáčení filmu Cirkus Humberto, vystoupila se svými koňmi a zvířaty, včetně malého lvíčete. Závěr program vyvrcholil velkou čtverylkou Hřebčína a jezdecké školy Equus Kinsky z Hradištka u Sadské.

Po dvou a půlhodinovém programu se některým divákům nechtělo odejít a zůstali v hřebčíně, citlivě zakomponovaného do krásné přírody na břehu Labe. Užívali si hezkého, střídavě slunečného dne s příjemnými teplotami. Někteří děkovali za hezký program a nádherně strávené odpoledne.

Všichni se budeme těšit zase za rok na Slavnosti koní 2022, které se uskuteční tentokrát 4. září 2022, na svátek dne české státnosti a svatého Václava.

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110