Plemenní hřebci

FAMOUSDANCE – hřebec v Plemenné knize koní Kinských

Doslova famózní tanečník, přestože je ryze skokového původu uplatnil by se s úspěchem i v drezuře

Chovatelé koní Kinských hledali cestu jak zlepšit skokové a pohybové vlastnosti svých koní. Na rok 2017 zařadili nového plemeníka a věří, že bude nositelem těchto vlastností.

Základní údaje a charakteristika

nar. 7 . 6. 2010, KVH 171 cm, velmi ušlechtilý ryzák s krásnou ušlechtilou hlavou, dlouhým dobře nasazeným krkem, dobrou horní linií, suchým fundamentem, přirozeným držením těla, s nadprůměrnou mechanikou pohybu, s obrovským skokovým potenciálem po svých předcích. Jeho původ má ohromnou genetickou hodnotu.

Famousdance se vyznačuje přirozenou opatrností, odvahou a pevným přesvědčením vždy se dostat na druhou stranu překážky, fyzickou odolností a dopředným temperamentem, lehkostí odrazu, velkou silou, dobrým kmihem a schopností sériově překonávat parkury. Tyto schopnosti nelze naučit, tyto schopnosti musí být koni vrozené. Famousdance jimi bohatě disponuje a nezbývá než si přát aby je předával na své potomstvo.

Trocha historie

Oktavian hrabě Kinský a po něm Zdenko Kinský zušlechťovali uzavřené rodiny matek chovu koní Kinských zejména plnokrevnými hřebci. Chceme-li se vyhnout příbuzenské plemenitbě při poměrně malé populaci koní Kinských, přibližně 300 chovných klisen, nevyhneme se ani dnes v chovu koní Kinských občas přidat novou krev. Kromě použití plnokrevných hřebců, s ohledem na využívání koní Kinských velmi často v klasických jezdeckých disciplínách, je třeba volit ušlechtilé hřebce se dobrým skokovým nebo drezurním původem.

Kariera

Jezdecká škola EK v roce 2011 koupila ročního hřebečka KVPN s holštýnským původem. Vybrán byl na základě jeho velké genetické hodnoty jeho původu. ½ roku zůstal na pastvinách v Holansku a poté byl převezen do Čech a do svých 3 let ho ve výběhu vychovával a vzdělával valach Nugát Kinský. Úžasný učitel, s velmi přátelskou povahou a přitom dostatečně sebevědomí.

Famousdance začal sportovat ve 4 letech, v 5-ti bez problémů zvládl parkury stupně „L“, na jaře v 6-ti letech startoval v soutěžích stupně „S“ a hned první tři parkury přeskákal bez chyby. Úspěšné skákal až do konce sezony, absolvoval 12 parkurů stupně „S“ z toho 7 x čistě, 1x s 1 tr.b., 2x se 4 tr.b., 1x s 5 tr.b., 1x s 8 tr.b. Z 12 parkurů bylo 7 parkurů S** z nich 3 x s 0 tr.b. Na závěr sezony úspěšně překonal ST*.

Uchovnění

Na Národní přehlídce koní Kinských 2016 byl hřebec předveden komisi a chovatelům k posouzení. V sezóně 2016 hřebec přes svoji sportovní výkonnost a testaci naplnil podmínky pro zápis do PK KK. Rada PK KK doporučila hřebce k uchovnění.

Závěr

Z pětice zakladatelů světového skokového sportu Capitol I, Cor de la Bryere, Langraf/Lord, Nimendor chybí v původu Famousedance poslední ikona hřebec Almé.

Někteří chovatelé KK ho mají v klisnách po hřebci Alois (Askot – Almé)

 

Nabízíme veškerý servis spojený s připouštěním; ustájení klisen, vyšetření březosti ultrazvukem, transport klisen, ubytování majitelů apod.
Před připouštěcí sezónou je nutné nechat klisnu vyšetřit veterinářem na infekční metritidu.

Kontakty : Libuše a Petr Půlpánovi
Jezdecká škola Equus Kinsky v Hradištku u Sadské

tel.: 777 247 110 , 776 057 706
e-mail : js@equus-kinsky.cz

Dreux

Plemeno: slovenský teplokrevník (CS)
Datum narození:3. 5.2015
Barva: tmavý hnědák
Míry:177,170,199,22.5, v roce 2017

Rodokmen

De Niro
1993 HANN Vr.
Donnerhall
1981 OLDBG č.Ryz.
Donnerwetter
1977 HANN Vr.
Disput
Melli
Ninette
1976 OLDBG Vr.
Markus
Negola
Alicante
1978 HANN
Akzent II
1974 HANN Hd.
Absatz
Wega
Wiesenelfe
1972 HANN
Wiesenbaum xx
Feldeiche
169,161,195,21.5, –
Wolita
2003 KWPN tm.Hd.
Rhodium
1998 KWPN č.Hd.
Ferro
KWPN
Ulft
Brenda
Larcona Ramiro Z
Harcona
Jolita
1991 KWPN Hd.
Purioso
1974 KWPN Ryz.
Furioso II
Alinda
Folita Jasper
Volita

Dreux

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110