Kentaur

Firma Kentaur vznikla v roce 1991. Nejdříve působila pouze na českém trhu. V posledních letech frma expandovala do mnoha evropských zemí. Pro celou dobu existence firmy je typický neustálý vývoj, testování a inovace všech produktů, neustávající hledání a výběr co nejkvalitnějších materiálů, trvalý tlak na vyšší kvalitu zpracování výrobků a také přísná výstupní kontrola všech produktů. Velkou výhodou je vlastní sportovní stáj, která se nachází přímo v areálu firmy. Zde jsou bezprostředně zkoušeny a testovány nově vznikající výrobky.

V případě zájmu o produkty značky Kentaur kontaktujte paní Půlpánovou na tel. 776 057 706

Kvalita

Používá se několikastupňový systém kontroly kvality. Sledování a kontrola kvality začíná již při nákupu a výběru vhodných materiálů. Samozřejmostí je průběžná kontrola při dokončení jednotlivých pracovních – technologických operací. Posledním krokem je výstupní kontrola, kterou prochází každý výrobek.

Kostry sedlové

Základem každého sedla je sedlová kostra. Sedla Kentaur jsou postavena klasickým anglickým způsobem na elastických kostrách. Základní materiál je laminát, který je vyztužen pérovou ocelí. Středem kostry jsou vypnuty popruhy, které tvoří elasticitu celé kostry. Přední komora je zpevněna kovovou výztuhou. Na středových popruzích je nalepena pěnová hmota, která tvoří posedlí. Tato pěna je ručně vybrušována do požadovaného tvaru. Při výrobě kostry převažuje ruční práce, proto je při ukončení každého technologického kroku přeměřena symetričnost kostry na speciálním přístroji. Toto měření zaručuje, že se základem každého sedla stane jen dokonale symetrická kostra. Výztuhy v přední komoře jsou ve velikostech 1, 2, 3 a 4. V případě potřeby je možno výztuhu vyměnit. Tuto výměnu zvládne každý sedlář, který má zkušenosti s opravami sedel. Záruka na sedlové kostry je 5 let. Vztahuje se na závady vzniklé při běžném používání sedla.

Kůže

Kůže je přírodně vzniklá surovina a proto je při jejím zpracování důležitá pečlivá kvalitativní kontrola. Jednotlivé díly výrobků (sedel) musí být vykrojeny tak, aby se vyhnuly přírodním vadám na kůžích, jako jsou stopy po hmyzu, jizvy a žírné vrásky. Přes tuto kontrolu se na výrobcích mohou objevit menší vady nebo rozdíly v odstínu nebo dezénu kůže, což není chybou, ale zárukou pravého přírodního produktu.

Kentaur nabízí 3 typy kůže na sedla: 
1. Klasickou sedlářskou třísločiněnou kůži tloušťky 3,8 – 4,0 mm.
2. Teletinu, kterou je potaženo posedlí a bočnice sedla. Tato kůže je velmi měkká a má voskovou protiskluzovou úpravu. Tento typ kůže nabízí jezdci velký komfort, ale nemá takovou trvanlivost jako klasická sedlářská useň.
3. Dezénovaná francouzská kůže


Barvy kůže: 

1. Klasická sedlářská kůže a kůže použitá k výrobě ostatních kožených produktů – nabízíme v barvách: černá, tmavě hnědá, tabák
2. Sedla vyrobená z teletiny nabízíme v těchto barvách: černá, tmavě hnědá, tabák
3. Dezénovanou kůži nabízíme v těchto barvách: černá, tmavě hnědá, tabák

Péče

Péče o kožené výrobky je mimořádně důležitá. Doporučujeme sedla a další kožené výrobky očistit sedlovým mýdlem a poté ošetřit mastí nebo balsámem na kůži minimálně každý 5. den. Pokud nejsou kožené výrobky řádně ošetřovány, dochází u nich k trvalému poškození, popraskání, ztrátě barvy a zkrácení životnosti vlivem působení vlhkosti a agresivního koňského potu.

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110