Plemenní hřebci

NATHAN – Plemenný hřebec zapsaný v plemenné knize koní Kinských a CS

Základní údaje a charakteristika

hnědák, nar. 2017, KVH 170, zapsán v PK  KK a CS, připouští přirozenou plemenitbou.

Chovatel i majitel:  Petr Půlpán, Hřebčín Equus Kinsky, Hradištko u Sadské

Nathan je hřebec dobrého exteriéru, charakterní, dostatečně mohutný a přitom ušlechtilý, inteligentní, s velmi dobrou mechanikou pohybu a jezditelností. Velkou předností je jeho genetická hodnota.

 

Původ

Otec  Aloube Z  byl velmi dobrým sportovním koněm, dosáhl úrovně GP, léta reprezentoval Rakousko na mezinárodním poli s jezdcem Thomasem Frühmannem. Dal výborné potomky, z nichž vynikla klisna Angela,  Arras a zvláště  Alvaretto, který figuroval v roce 1996 v prvé dvacítce ve světovém žebříčku sportovních koní. Aloube Z je přímý potomek legendárního hřebce Alme.

Alme je v chovu sportovních skokových koní výjimečným zjevem. Žádný jiný hřebec nedal dosud tak výkonné potomstvo a nepřenášel tak výraznou sportovní výkonnost. Jeho potomci vítězili a získávali úspěchy jak na OH, tak v nejtěžších mezinárodních soutěžích. K těm nejlepším patři  Jalisco  B,

Galubet A,  I Love You  a mnoho dalších. Bezkonkurenční je počet jeho vnuků a pravnuků, kteří se prezentovali v nejvyšších sportovních soutěžích – Balonet du Rouet,  Papillon Rouge,  Quito de Baussy,  Dollar de Murier,  Quidam de Revel,  Nabab de Reve,  Guidam,  Dollar de la Pierre,  Ratina Z a další v Čechách např. Aristo Z. Genetická síla hřebce Alme v předávání schopností k vrcholové výkonnosti  skokových koní z generace na generaci  je mimořádná a nemá v historii chovu sportovních koní obdoby.

 

Matka  Noelly  patří k velmi staré, úspěšné Kinské rodině „N“. Z ní pocházeli slavní vítězové Velké pardubické Norma 1937, Neklan 1966, a mnoho umístěných  Nevěsta, Něva, Nestor, Norbert,…..  V původu matky najdeme výborné hřebce Askano  T , výkonnost ST ve skákání,  DAF Ondráš, výkonnost ST ve skákání a T v drezuře, osmi násobný mistr ČR v drezuře. Dále  Comero  se slavným holštýnským původem a  Libanon A1/1.

 

Nathan právo připouštět získal ve dvou plemenných knihách, KK a CS. Licence k plemenitbě získal v roce 2020 po úspěšném absolvování sedmdesáti denního testu hřebců a závěrečných zkouškách v plemenné knize CS a v roce 2021 po výkonnostních zkouškách hřebců v plemenné knize koní Kinských.

V roce 2021  se Nathan  kvalifikoval do finále chovatelských soutěží  KMK.

Nabízíme veškerý servis spojený s připouštěním; ustájení klisen, vyšetření březosti ultrazvukem, transport klisen, ubytování majitelů apod.
Před připouštěcí sezónou je nutné nechat klisnu vyšetřit veterinářem na infekční metritidu.

Kontakty : Libuše a Petr Půlpánovi
Jezdecká škola Equus Kinsky v Hradištku u Sadské

tel.: 777 247 110 , 776 057 706
e-mail : js@equus-kinsky.cz

V 6ti letech Nathanovo první S*.

V 5ti letech Nathanovo první L**.

V 6ti letech Nathanovo první S**.

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110