ČSP 2022 s Florentina Boat

V letošním roce se uskutečnilo kvalifikační kolo Českého skokového poháru v Hradištku u Sadské v tradičním květnovém termínu.Netradiční bylo připlutí velké hotelové lodi, 80 m dlouhé, „Florentina boat“, která zakotvila na řece Labi v těsné blízkosti závodního kolbiště. Svojí kapacitou ubytování a vynikající kuchyní, nadchla a uspokojovala účastníky i návštěvníky po celou dobu mítinku. Nejen překrásné počasí, ale i originalita možnosti ubytování ve velmi útulných kajutách na jediné plující hotelové lodi v Čechách, přispělo k velkým startovním polím, již v minulosti oblíbených závodů v Hradištku.  Tradiční večerní diskotéka za hudebního doprovodu DJ Ludvíka Jandourka ml. se rovněž uskutečnila na lodi.

 

Jako první finále se v sobotu dekorovala soutěž pro mladé jezdce do pětadvaceti let U25. Vítězkou se stala Denisa Vegrichtová, která se zároveň umístila i na třetím místě. Druhou příčku pak obsadil Tomáš Plšek.

Nedělní den odstartovalo finále CJC (Czech Junior Cup).  Zvítězila Karolína Mlčochová s valachem Apollo 7, na druhém místě se umístila Sára Dvořáková s klisnou Maracana a třetí příčku vybojovala Natálie Melmerová s valachem Filoubet.

Po této soutěži následovalo finále Amateur Tour, které se v loňském roce nemohlo uskutečnit.  První místo si odnesla Izabela Drbalová s klisnou Malika 1 , na druhém místě  skončila Marika Zúdorová s valachem Alonso 2 a na třetím  Jana Nosková.

Před začátkem Velké ceny Hradištka, byl naplánovaný krátký doprovodný program, jehož aktéry byly chovné klisny Hřebčína Equus Kinsky se svými letošními hříbaty. Doprovodný program společně moderovali Aleš Suchánek s majitelem a chovatelem klisen s hříbaty panem Petrem Půlpánem st. V početném stádečku hříbat byly 2 klisničky a 7 hřebečků, z toho 6 potomků po hřebci  Aristo Z.

 

Na fotografiích můžeme vidět Ondřeje Pospíšila s koněm Huntelaar 1.

FOTO: Adéla Podzemská, ig: @adpd.photographer

 

Ve Velké ceně na úrovni T*  startovalo celkem 22 dvojic.  První kolo dokázali bez trestných bodů absolvovat tři z nich – Ondřej Pospíšil a Jan Štětina se svými dvěma koňmi. Dva jezdci si do finále pro deset jezdců nesli zatížení 1 trestným bodem a 5 jezdců se 4 tr.b.  Po náročném finále zvítězil Ondřej Pospíšil s Huntelaarem 1, před Janem Štětinou s Guusem S a třetí Janou Francovou v sedle Quinzo Z, kteří si nesli 1 tr.b. ze základního kola a finále zajeli s 0 tr.b. Těsně pod stupni vítězů skončil Jan Chýle s Abdulahem B, který také dokázal finále zajet bez chyby ale 4 tr.b. měli v základním kole.

 

Oslava umístění nesmí chybět!

Na fotografii je Ondřej Pospíšil s Janou Francovou.

FOTO: Adéla Podzemská, ig: @adpd.photographer

 

Pohárový víkend v letošním roce proběhl v klidu bez epidemických omezení. Plně vybavený areál zasazený do krásné polabské přírody, technické zabezpečení, nová velkoplošná obrazovka, televizní kamery, příjemné parkury dodaly závodům punc profesionality velkých závodů.

Na fotografii je Jan Štětina s koněm Guus S při čestném kole.

FOTO: Adéla Podzemská, ig: @adpd.photographer

Velké poděkování patří rozhodčím a celému pořadatelskému týmu i oběma lékařům, kteří naštěstí neměli moc práce.

Úplně to největší poděkování patří Všem partnerům, Všem zúčastněným a zároveň gratulujeme Všem výhercům.

Těšíme se na Vás při dalším ročníku ČSP 2023 !

 

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110