Jan Štětina vítězem parkurové Velké ceny Prahy

O víkendu 23. až 26.5.2019 hostila jezdecká škola Equus Kinsky čtvrtý mítink Českého skokového poháru. Za celé 4 dny jsme na závodním kolbišti mohli vidět přes 760 sportovních dvojic startujících od obtížnosti ZM až do T*. Soutěže potom vyvrcholily v neděli odpoledne Velkou cenou Prahy. 

Závodní prodloužený víkend byl velice úspěšný nejen příjemným počtem startů a milou atmosférou, ale také doprovodem krásného slunečného počasí a plnými tribunami přiblížejících diváků. 

 

Do finálové části Velké ceny Prahy se z 35 startujících probojovalo celkem 10 bezchybných dvojic, pouze Karel Polák s Tallmannem TN si nesl zatížení jedním trestným bodem za čas. Na zkráceném kurzu zopakovali bezchybný výkon jen dva jezdci. Nejprve se to povedlo Janu Štětinovi se Zentem-S, jenž byl velmi rychlý – jeho čas byl 47,95 sekundy. Druhou nulu dovezl ještě Rudolf Doležal s Quattro Centem, ale byl o téměř pět sekund pomalejší.

Posledním, kdo mohl Štětinu předstihnout, byla nejlepší dvojice ze základního kola – Tereza Mücková a Control Me Karsit. Do finále tak nastupovala jako poslední a mohla vše rozhodnout. Čas měla opět nejrychlejší – Janu Štětinovi nadělila ještě šest desetin sekundy, ale do cíle dojela se čtyřmi trestnými body za jednu pobořenou překážku. Musela se tak spokojit s třetí příčkou za Rudolfem Doležalem a Janem Štětinou.

Vítěz VC Prahy Jan Štětina

Zmínění tři jezdci se stejně za sebou seřadili i v průběžném žebříčku Českého skokového poháru – avšak s tím rozdílem, že na nejvyšší pozici je Jan Chýle. Ten tentokrát s Abdulahem B a s Cool Paradisem dojel šestý, resp. sedmý, když podobně jako Mücková a někteří další ve finále jednou chyboval. Před Chýleho se ve Velké ceně Prahy dostali díky lepšímu času ještě Ondřej Pospíšil s Einfachem a Jakub Štěrba s Warnessem. Sedm nových pohárových bodů Chýlemu stačilo na to, aby si udržel průběžné vedení. Aktuálně jich má třicet sedm, zatímco druhý Jan Štětina o dva méně. Stejný odstup dělí Rudolfa Doležala, na něhož ztrácí Tereza Mücková jeden bod.

Jan Chýle
Na stupních vítězů VC Prahy – Jan Štětina, Rudolf Doležal a Tereza Mücková

Před hlavní soutěží proběhly tradičně ještě dvě seriálové soutěže. V Czech Junior Cupu nenašla přemožitele Lenka Sikorová s valachem Alcasem. V kategorii U25 se nejvíce dařilo Miroslavě Škanderové s Delisou 3.

 

Tereza Mücková

 

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110