Ohlédnutí za světovou výstavou koní Equitana 2019

Výstava koní Equitana v Essenu se již dávno stala fenoménem a mezi koňaři oblíbenou akcí. Koně z České republiky se jí v různých intervalech účastní od roku 1987. Od 9. do 17. března 2019 se zde z ČR sešli českomoravští belgici Zemského hřebčince Tlumačova a koně Kinští Jiřího Korutila (SCHKK). Výstava se konala v 8 halách a účastnilo se jí na 183 000 návštěvníků.

Něco málo z historie…

Kinští koně se této výstavy účastní již od 90. let, v roce 2011 se zde dokonce z českých koní prezentovali jako jediní. Koně z naší stáje se zde předvedli o dva roky později spolu s koňmi z Národního hřebčína. Společně se představili v „evropské čtverylce“ v rámci organizace ESSA v jezdeckém a kočárovém tandemu.

Ekipa 2019

V letošním roce se Equitany zúčastnil Svaz chovatelů koní Kinských, Zemský hřebčinec Tlumačov a firma Manmat z Police nad Metují. Tyto tři subjekty se domluvily na společné prezentaci.

Svaz chovatelů koní Kinských zastupovala klisna Tara Kinská (718 Minerál – Tája po 2712 Taarlo Kubišta -2) z chovu a v majetku pana Jiřího Kroutila ze Stáje Markovice u Chrudimě. Jejím jezdcem zde byl Lukáš Žákovčík, který ji představoval jako koně pro parforsní hony či drezurní jezdění. Jejich vystoupení se vždy velice líbila, o čemž svědčil veliký zájem přihlížejících. Moderátoři je vždy velice pěkně představili, včetně informací o historii a současnosti zemského hřebčince a chovu koní Kinských.

I přes velice nepříznivé počasí byla tato akce velice úspěšná a nám nezbývá, než se těšit na další ročník. 

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110