Skokový seriál Champions Tour 2019 již zná své vítěze

Poslední zářijový víkend byl v Hřebčíně a Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské ve znamení vyvrcholení celoročního skokového seriálu Champions Tour s celkovou dotací 200.000,- Kč. Od pátku 27. do neděle 29. září 2019 jsme mohli sledovat celkem skoro 500 sportovních dvojic, které se snažili o vítězství v soutěžích od pátečních hobby 80 cm do nedělních ST**.

Víkendové parkury se nesly ve znamení Champions Tour. Tento skokový seriál probíhal v Jezdecké škole od dubna do září ve formě závodů jeden víkend v každém měsíci. V jednotlivých soutěžích sbírali jezdci body podle umístění ve své kategorii. Parkury ve stupni L* nebo L** byly soubojem pro juniory do 18 let a jezdce 40+, stupeň S* nebo S** byl určen pro jezdce U25 (do 25 let) a stupeň ST* nebo ST** potom jako Top Ten Cup pro všechny zúčastněné.

Zářijový víkend byl speciální v tom, že jezdci mohli v sobotních i nedělních kvalifikacích posbírat dvojnásobek bodů za umístění. V nedělním finále potom svedli boj o první příčky v jednotlivých kategoriích. Ve finále juniorů do 18 let nakonec vyhrála jezdkyně Adéla Bártlová s klisnou Farina 1 z SK Gestut Murhof Melichar, vítězství v kategorii 40+ potom vybojoval Pavel Jarolím a valach Elias-S ze stáje Pavel Jarolím. V kategorii U25 na první příčku dosáhla Petra Pařenicová a Giuseppe ze stáje Audit Sulice.

Po litém boji o vítězství nakonec nejvyššího stupně ve finále Top Ten Cup v parkuru stupně ST** s celkovou dotací 100 000 Kč dosáhla Kateřina Málková s 13 letým valachem belgického teplokrevníka G-Bugatti Dwerse Hagen ze sportovní stáje Málek. Stříbrnou pozici v letošním Champions Tour obsadil Karel Polák s hřebcem Empire z jezdeckého klubu Hapax a na třetí příčce se umístila Alžběta Vojtková s valachem Zarthago z SK Gestut Murhof Melichar.

Tento závodní víkend se opravdu vyvedl nejen počtem zúčastněných jezdců a přihlížejících diváků, ale i krásným počasím a celkovou přátelskou atmosférou. Pevně doufáme, že si tento víkend i celou závodní sezónu v Hradištku u Sadské užili všichni jezdci, koně, trenéři, fanoušci, ošetřovatelé, stejně jako funkcionáři a personál stáje. Všem vyjmenovaným chceme tímto poděkovat za další velice úspěšný rok a budeme se na Vás moc těšit v příští závodní sezóně.

Kateřina Málková

Novinky na e-mail

Nepropásněte žádnou novinku. Všechny důležité informace vám zašleme rovnou na e-mail.

+420 777 247 110